Jak poradzić sobie z rdzą na progach i klamkach drzwiowych

Progi drzwiowe i klamki to najważniejsze części domu, które wymagają konserwacji. Są one używane za każdym razem, gdy otwieramy i zamykamy drzwi. Progi drzwiowe i klamki są narażone na działanie dużej ilości kurzu i brudu, więc są podatne na rdzę. W tym artykule omówię, jak radzić sobie z rdzą na progach i klamkach drzwiowych.

1. Usuń rdzę za pomocą octu

Jeśli znajdziesz trochę rdzy na progu i klamce drzwi, to nie panikuj. Wystarczy, że użyjesz octu. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie progu drzwi i klamki jest użycie bawełnianego wacika zanurzonego w occie. Natychmiast usunie on rdzę i zabrudzenia. Pamiętaj tylko, że powinieneś zastosować go tylko na obszarze rdzy i pozostawić do wyschnięcia.

2. Użyj folii aluminiowej

Jeśli nie chcesz używać octu, aby usunąć rdzę, to możesz użyć folii aluminiowej. Można po prostu wyciąć kawałek folii aluminiowej i trzymać go na obszarze rdzy.

3. Wyczyść z Dryer Sheets

Innym sposobem, aby oczyścić swój próg drzwi i uchwyt jest użycie arkuszy suszarki. Wystarczy, że zastosujesz je na obszarze rdzy i pozostawisz na jakiś czas. Po tym czasie można go wytrzeć.

4. Zastosuj wazelinę (Petroleum Jelly)

Jeśli uważasz, że wyżej wymienione metody nie są wystarczające do usunięcia rdzy, to możesz zastosować wazelinę. Możesz ją zastosować delikatnie pocierając palcem zardzewiały obszar.

Wnioski:

Podsumowując, mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł o tym, jak radzić sobie z rdzą na progach i klamkach drzwi. Podzieliłem się z Tobą również kilkoma skutecznymi sposobami na pozbycie się rdzy. Możesz podzielić się tym artykułem ze swoimi przyjaciółmi i członkami rodziny, aby zachować bezpieczeństwo.