Polerowanie Lakieru Samochodowego - Detailing Kraków

 
Polerowanie lakieru jest to proces pozwalający na usuwanie większości rys oraz na regenerację lakieru. Ma na celu przywrócenie salonowego wyglądu pojazdu.

Gdy mówimy o usuwaniu rys, likwidacji utlenionej części lakieru, usuwaniu zmatowień i przebarwień, mówimy że jest to korekta lakieru. Jest to jeden z etapów regeneracji powłoki lakierniczej. Polerowanie, wbrew potocznym wyobrażeniom, jest to proces bardzo trudny i wymagający dużego nakładu pracy, czasu, wiedzy i cierpliwości. 

Zanim rozpoczniemy prace związane z polerowaniem samochodu, auto, a w szczególności jego lakier, musi zostać odpowiednio przygotowany. Przygotowanie do korekty lakieru jest ogólnie opisane w zakładce "Czyszczenie lakieru".

Gdy samochód jest już czysty, dokładnie umyty i gdy mamy pewność, że na lakierze nie zostały żadne zanieczyszczenia, które w trakcie polerowania mogą uszkodzić lakier, przystępujemy do inspekcji lakieru. Inspekcja lakieru pozwala nam zweryfikować stan powłoki lakierniczej, wstępnie oszacować czas oraz użyte środki i materiały pozwalające na usuwanie rys i przeprowadzenie etapów, z których składa się korekta lakieru oraz regeneracja lakieru. 


Polerowanie lakieru
 
Po inspekcji przystępujemy do pomiaru grubości powłoki lakierniczej. Ponieważ polerowanie auta polega na usuwaniu części lakieru, musimy mieć pewność ile go jest oraz ile możemy go usunąć. Grubość lakieru jest mierzona na bieżąco podczas prac. W trakcie inspekcji i pomiaru grubości powłoki lakierniczej często okazuje się, że teoretycznie bezwypadkowy i nie naprawiany samochód ma jednak za sobą przygody w postaci, np. stłuczek, napraw blacharskich czy ponownego lakierowania.

Korekta lakieru przebiega najczęściej w 2-3 etapach - w zależności od rodzaju lakieru, stopnia jego zniszczenia i założonego rezultatu. Po skończonych pracach związanych bezpośrednio z samym polerowaniem, pojazd jest myty oraz przeprowadzona zostaje jeszcze raz inspekcja w celu znalezienia ewentualnych niedociągnięć. Jeżeli trzeba wprowadzić poprawki, wracamy do polerowania. W sytuacji gdy praca została wykonana poprawnie - lakier czeka na zabezpieczenie.
 


Usuwanie rys z lakieru

 
Na każdym samochodzie pojawiają się rysy. Niektóre z nich powstają od ziarenek piasku, z którymi zderza się nasz samochód w trakcie jazdy, inne od przecierania i  mycia samochodu w nieodpowiedni sposób, czasem rysy są wynikiem aktu wandalizmu. Większość z nich można usunąć poprzez polerowanie, są jednak takie, które nadają się tylko do malowania. Jeśli rysa sięgnęła warstwy bazowej lakieru lub głębiej, wtedy konieczne będzie zrobienie zaprawki lakierniczej lub wizyta u lakiernika. 

Właściwie przeprowadzony proces polerowania - korekty lakieru pozwala na:
  • usuwanie rys z lakieru
  • usuwanie zmatowień, 
  • usuwanie śladów i wżerów po ptasich odchodach, 
  • usuwanie utlenionej warstwy lakieru, 
  • usuwanie wad lakierniczych po malowaniu - np. usuwanie "skórki pomarańczy", tzw. morki, zacieków,
  • nadanie pojazdowi niesamowitego, lśniącego wyglądu,
  • podniesienie wartości pojazdu.
do góry  

Polerowanie lakieru - korekta lakieru, usuwanie rys Polerowanie lakieru - pasta polerska nakładana na pad Polerowanie lakieru - usuwanie zarysowań. Element
Polerowanie lakieru - usuwanie zarysowań. Element  Polerowanie Lakieru Kraków Polerowanie lakieru - korekta lakieru, usuwanie rys
 Polerowanie Renault Scenic 50/50  Odświeżanie lakieru Renault Scenic 50/50  Korekta lakieru Seat

Odświeżenie Lakieru One Step i zabezpieczenie woskiem - Opel Astra
Woskowanie Opel Astra
 Polerowanie lakieru Opel Astra Odświeżenie lakieru Opel Astra
   

Odświeżenie One Step i zabezpieczenie lakieru powłoką polimerową - Chrysler C300
   
     
     
   
 
     
     
Realizacje

Polerowanie i Zabezpieczenie Lakieru Peugeot 508

Zobacz jak szybko możesz dodać swojemu samochodowi wartości i blasku oraz zabezpieczyć go na dłużej.
Peugeot 508 w czarnym kolorze posiadający bardzo miękki lakier poddawany był myciu co dwa tygodnie.
W ciagu trzech lat daje nam to ponad 70 wizyt na myjni. Nawet na najlepszych myjniach coś na lakierze na pewno zostało.

Odświeżenie lakieru i wnętrza w klasyku - Toyota Corolla ‘86

W życiu każdego samochodu przychodzi taki okres, że jego własciciel albo z niego rezygnuje i oddaje gdzieś, komuś, bez sentymentów, albo wręcz przeciwnie, takie auto dostaje drugą młodość. Tutaj mamy ten drugi przypadek.

Odświeżenie Lakieru i Wnętrza - Jeep Patriot

Dużą częścią naszych Klientów stanowią ludzie którzy sprzedają samochód albo właśnie stali się właścicielami swojego nowego pojazdu. Tutaj mamy ten drugi przypadek. Pomimo dość zadbanego i czystego egzemplarza znalazło się kilka rzeczy które można było poprawić i sprawić większa radość z nowego nabytku.

Polerowanie Samochodu - FSO Polonez Coupe

Wieloetapowa korekta, polerowanie samochodu wraz z wet sandingiem. 
Celem było wyprowadzenie lakieru w stopniu akcepowalnym. Szacunkowe 50-60%
Lakier bardzo twardy, a jednocześnie rysujący się od fibry.

Polerowanie Lakieru - Porsche Cayman

Podstawowe polerowanie lakieru wraz z odpowiednim zabezpieczeniem nie musi kosztować dużo i trwać tygodniami. Porsche dotarło do nas z dość mocno zniszczonym lakierem. Liczne rysy powstałe głównie w trakcie mycia sprawiały, że Porsche wyglądało przeciętnie.

Polerowanie Lakieru - Vw Scirocco MKII MKII 1985

Zorganizowaliśmy akcję charytatywną pod hasłem #CzyszczenieAutaPomagamy.
Teraz pomagamy w zbiórce funduszy na ratowanie zdrowia i zycia Barbary.
Zgłosił się do nas Paweł ze swoim Scirocco, który postanowił wesprzeć nasze działania.
Przywiożł fajny wóz, ktry jednak wymagał nieco naszej interwencji. Co z tego wyszło?

Korekta i Polerowanie Lakieru - BMW e30 Cabrio

Polerowanie lakieru w samochodzie BMW e30. Samochód robiony w trakcie rozpoczęcia sezonu Krakowskich Klasyków Nocą, Prace zostały dokończone u nas na miejscu. Auto w ogólnym dobrym stanie jednak na lakierze sporo rys i kilka większych defektów. Jak wyszło? Sprawdź!

TEST - Gąbki Do Polerowania Pady Polerskie

Odezwała się do mnie mafia. Chcieli abym przetestował ich pady. Z mafią podobno się nie dyskutuje, ale porozmawialiśmy i przyszła paczka. W środku 3 Pady, naklejki, breloczki(nadają się np. do malowania plakatówkami, dzieci potwierdzą).
Resztę doczytacie sobie na stronie. Polecam zainteresowanym.

Korekta Lakieru - Fiat 850 Coupe

Dojrzały i bardzo przyzwoicie utrzymany egzemplarz Fiata 850 w wersji Coupe trafił na nasz stół celem poprawienia swojego imadżu. Miał za sobą kilka przygód związanych z blacharką i lakierowaniem które pozostawiły po sobie pewien nie smak.

Ostre cięcie i delikatne wykończenie pozwoliły z podniesioną głową pokazać się na krakowskich salonach.

Korekta Lakieru i Ceramika - Suzuki Swift

Kilkuletnie Suzuki trafiło do nas w celu odświeżenia swojej estetyki.
Lakier poddano korekcie i zabezpiezono powłoką ochronną. Wnętrze wyczyszczona i zaimpregnowane.
Samochód odmłodniał o kilka lat i może cieszyć przez następne.

Korekta Lakieru i Powłoka Ceramiczna - Mercedes GL

Nowy nabytek naszego stałego Klienta wymagał solidnego odświeżenia. Wieloletni brak odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenia karoserii skutkował wieloma defektami. Poza przywróceniem jak najlepszego stanu, na życzenie Klienta popawiliśmy nieco fabrykę.