Klasyki motoryzacji z niezwykłymi historiami pierwszych właścicieli

Klasyki motoryzacji z niezwykłymi historiami pierwszych właścicieli

W świecie motoryzacji istnieje wiele legendarnych pojazdów, które z biegiem lat zyskały status klasyków. Ale oprócz samej historii tych samochodów, często fascynujące są również historie ich pierwszych właścicieli. Przyjrzyjmy się siedmiu klasykom z niezwykłymi historiami ich pierwszych właścicieli.

  1. Porsche 911 Carrera RS – od potrójnej wygranej na torze do kolekcji słynnego aktora

Porsche 911 Carrera RS to jeden z najbardziej ikonicznych samochodów w historii motoryzacji. Jednym z jego pierwszych właścicieli był niejaki Jo Siffert, szwajcarski kierowca wyścigowy. Siffert nie tylko odniósł potrójną wygraną na torze w Monachium w swoim Porsche 911 Carrera RS, ale również wziął udział w pokazie filmowym Cień zbrodni, gdzie samochód zagrał jedną z głównych ról. Po tragicznej śmierci Sifferta w wypadku podczas wyścigu, jego Porsche zostało zakupione przez znanego aktora, który do dziś utrzymuje to auto w swojej prywatnej kolekcji.

  1. Ford Mustang GT500 – od prezentera telewizyjnego do sprzedawcy owoców

Ford Mustang GT500 to samochód legenda, a jednym z pierwszych właścicieli tego modelu był Adam West, który znany jest z roli Batmana w popularnym serialu telewizyjnym. Po zakończeniu kariery aktorskiej, West postanowił zostawić Hollywood za sobą i prowadzić spokojne życie na wsi. Znalazł sobie swoje miejsce pod słońcem jako sprzedawca owoców, a jego Ford Mustang GT500 stał się pewnego rodzaju atrakcją turystyczną dla odwiedzających.

  1. Chevrolet Corvette 1953 – od prezydenta General Motors do arcydzieła zepchniętego na dno jeziora

Chevrolet Corvette 1953 to jeden z najbardziej pożądanych klasyków motoryzacji. Jego pierwszym właścicielem był Harvey Earl, który był prezydentem General Motors i jedną z kluczowych postaci w rozwoju pierwszej generacji Corvette. Niestety, po kilku latach posiadania samochodu, Earl postanowił go zdemontować i zepchnąć na dno jeziora, aby chronić tajemnice i prototypy. Dopiero kilkadziesiąt lat później, samochód został wydobyty i odrestaurowany, stanowiąc dziś jeden z najważniejszych eksponatów muzeum motoryzacji.

  1. Ferrari 250 GTO – od właściciela sklepu z mrożonkami do rekordowej ceny na aukcji

Ferrari 250 GTO to jeden z najbardziej pożądanych samochodów przez kolekcjonerów na całym świecie. Pierwszym właścicielem tego modelu był Gianni Ravizza, który prowadził sklep z mrożonkami we Włoszech. Jego pasja do samochodów sprawiła, że zainwestował w Ferrari 250 GTO, która stała się jednym z najbardziej cennych klasyków motoryzacji. Podczas jednej z aukcji samochód został sprzedany za rekordową sumę.

  1. Aston Martin DB5 – od producenta filmów dokumentalnych do agenta 007

Aston Martin DB5 to ikona kina, szczególnie dzięki roli, jaką odegrał w filmach o Jamesie Bondzie. Ale pierwszym właścicielem tego modelu był Paul McCartney, członek legendarnej grupy muzycznej The Beatles. McCartney zakupił Aston Martina DB5 w 1964 roku, kiedy Beatles byli na szczycie swojej kariery. Mimo, że samochód nie jest znany z ekstremalnych prędkości czy wyścigów, jego historia i pierwszy właściciel są wystarczająco niezwykłe, by zainteresować fanów motoryzacji i muzyki.

  1. Volkswagen Beetle – od konsorcjum motoryzacyjnego po pierwszą damę Meksyku

Volkswagen Beetle, znany również jako Garbus, jest jednym z najbardziej charakterystycznych samochodów w historii motoryzacji. Jego pierwszym właścicielem w latach 30. XX wieku był Ferdinand Porsche, który zaprojektował ten samochód dla niemieckiego konsorcjum motoryzacyjnego. Ale równie interesująca jest historia pierwszej właścicielki Garbusa w Meksyku. Maria Félix, meksykańska aktorka i ikona kina, zamówiła sobie Volkswagen Beetle w specjalnym, indywidualnym kolorze, który odzwierciedlał jej osobowość. Auto stało się symbolem swojego czasu i pierwszą damą Meksyku.

  1. Mercedes-Benz 300SL – od młodej dziedziczki fortuny po pierwszą kobietę wcielającą się w postać Spider-Mana

Mercedes-Benz 300SL, ze swoimi charakterystycznymi drzwiami skrzydłowymi, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klasyków motoryzacji. Jednym z pierwszych właścicieli tego modelu był młody dziedzic fortuny, który zakupił go jako swoje pierwsze auto. Jednak najbardziej niezwykłe jest to, że po wielu latach samochód trafił w ręce pierwszej kobiety, która wcieliła się w postać Spider-Mana na dużym ekranie. Jej historia i jej samochód z pewnością przyciągną uwagę zarówno miłośników klasyków motoryzacji, jak i fanów komiksów.

Klasyki motoryzacji nie tylko fascynują swoją historią i designem, ale często również kryją w sobie unikalne i niezwykłe historie ich pierwszych właścicieli. Od kierowców wyścigowych po aktorów i muzyczne legendy, ich pasja do motoryzacji czyni te samochody jeszcze bardziej wyjątkowymi. Czy znasz jakieś inne klasyki motoryzacji z niezwykłymi historiami pierwszych właścicieli? Podziel się nimi w komentarzach!