Każdy samochód - ten użytkowany na codzień i ten, który stoi na parkingu lub w garażu - brudzi się cały czas. Kurz, zanieczyszczenia z powietrza i z innych samochodów, takie jak związki ropopochodne, metale ciężkie ze spalin, pył z klocków hamulcowych, pył z opon, związki chemiczne z kominów przemysłowych, piach, błoto, smoła, sól, insekty i inne - to wszystko zanieczyszcza nam samochód, negatywnie wpływając nie tylko na ogólną prezencję auta, ale również na jego stan techniczny.
Kompleksowe czyszczenie lakieru jest niezbędne przed woskowaniem, polerowaniem i zabezpieczaniem lakieru.
Po tych etapach możemy uznać, że lakier jest czysty i wolny od zanieczyszczeń. Etapy procesu czyszczenia mogą się różnić od opisanych, w zależności od rodzaju i stopnia zanieczyszczeń.
Dbając u nas regularnie o samochód:
Czyszczenie Lakieru z Osadów - Peugeot 307
Czasem zaparkujemy samochód w pobiżu miejsca gdzie wykonuje się prace remontowe. Pomimo wszelkich zabezpieczeń takich miejsc zdarza się ze nasz samochód zostanie uszkodzony. Klienci dzwonią regularnie, ze ktoś ubrudził im samochód dziwnymi, trudnymi do usunięcia materiałmi. Czasem jest to lakier z pobliskiej lakierni, czasem farba emulsyjna, smoła czy metale których jest pełno w okolicach trakcji kolejowych.
Jak Usunąć Smołę z Lakieru - Skoda Octavia
Trafiła do nas Octavia która przez kilka dni poruszała się po remontowanym odcinku drogi.
Klient się nieco przestraszył gdy po wizycie na myjni auto nie wiele się zmieniło. W smole cały samochód, łącznie z szybami.
Usunąć tego typu zanieczyszczenie można dość szybko, sztuka polega jednak na tym, aby nie wyrządzić większych szkód na lakierze.