Części do silnika BMW E46

Bardzo popularnym faktem jest to, że silnik BMW E46 jest uważany za najmocniejszy i najbardziej zaawansowany silnik dostępny obecnie na rynku. Został on opracowany przez BMW i jest to pierwsza generacja silnika BMW o pojemności 3,0 litrów. Jeśli szukasz kupić najdroższy samochód na rynku to trzeba sprawdzić ten artykuł.

Tutaj będziemy rozmawiać o części silnika i jak wybrać odpowiednie części do samochodu.

Blok silnika

Jeśli planujesz kupić nowy samochód to wskazane jest, aby kupić blok silnika, głównym powodem tego jest ze względu na jego trwałość. Blok silnika składa się z części silnika, które są najważniejsze i istotne dla każdego silnika.

Ten blok jest wykonany ze stali i jest to podstawa silnika. Ten blok pomoże Ci zainstalować tłoki, wał korbowy i wałek rozrządu. Oprócz tego, otrzymasz również kolektor dolotowy i kolektor wydechowy.

Głowica

Po bloku silnika musisz zainstalować głowicę. Jest to najbardziej kluczowa i najważniejsza część silnika. W tej części znajdziesz układ chłodzenia i wałek rozrządu. Układ chłodzenia pomoże Ci schłodzić silnik, a wałek rozrządu pomoże Ci sterować zaworami.

Kolektor dolotowy

Kolektor dolotowy to miejsce, w którym zamontujesz filtr powietrza, przepustnice, zawór EGR oraz wtryskiwacze paliwa.

Kolektor wydechowy

Po kolektorze dolotowym znajdziesz kolektor wydechowy. Jest on również częścią układu chłodzenia i jest miejscem, w którym zainstalujesz zawory wydechowe. Kolektor wydechowy pomoże Ci również schłodzić silnik i pomoże Ci zmniejszyć ciśnienie wsteczne.

Panewka olejowa

Panewka olejowa jest najważniejszą częścią silnika i jeśli kupujesz nowy samochód to będziesz musiał kupić panewkę olejową. Panewka olejowa będzie zawierać olej i chłodnicę.

Pierścienie tłokowe

Te pierścienie są najważniejszą częścią silnika i znajdziesz je w głowicy cylindra. Pomogą Ci uszczelnić cylindry i pomogą zapobiec wyciekowi oleju.

Głowica cylindra

Głowica cylindra jest najważniejszą i najważniejszą częścią silnika i znajdziesz ją w głowicy. Będzie to miejsce, gdzie zainstalujesz świece zapłonowe, zawory i zawory wydechowe.

Wałek rozrządu

Wałek rozrządu jest najważniejszą częścią silnika i jest sercem Twojego silnika. Będzie to miejsce, w którym zainstalujesz zawory ssące i wydechowe oraz popychacze.

Pokrywa zaworów

Pokrywa zaworów jest miejscem, w którym zainstalujesz zawory i sprężyny, a także będzie miejscem, w którym podłączysz zbiornik paliwa.

Gaźnik

Gaźnik jest najważniejszą częścią silnika i jest to miejsce, w którym zainstalujesz zawory ssące i wydechowe.

Filtr paliwa

Będziesz musiał również zainstalować filtr paliwa dot.