Korekta i Polerowanie Lakieru, Powłoka Ochronna - Mercedes W123

Zdjęcie

Mercedes przyjechał do nas w rok po lakierowaniu całości. Z daleka nie wygladał źle. Ba! Wyglądał dobrze.
Rozmowa z właścicielem i bliższe oględziny stanu lakieru naświetliły nieco problem.
Samochód pokrywa gęsta siatka rys, tzw. swirli, jest zmatowiały, bez blasku, na kilku elementach występuje gruba tzw. skórka pomarańczy(morka) oraz lakierniczy odkurz i liczne wtrącenia powstałe w trakcie lakierowania.


Grubość lakieru na całym samochodzie jest bardzo różna, różnice w jego grubości, nawet w obrębie jednego elementu sięgały 300um (!!). Tak było na tylnej klapie. Dużo cierpliwości i ostrożności, zdecydowanie tego nam było trzeba.

Korekta i polerowanie lakieru


Do korekty użyliśmy wielu róznych kombonacji past i padów polerskich oraz różnych maszyn.
Nie obyło się oczywiście bez papieru ściernego oraz krążków ściernych Abralon.
Poniżej kilka ujeć w trakcie prac.


Korekta lakieru wet sanding mercedes w123korekta lakieru mercedes w123
Polerowanie Lakieru W123Gdy wieloetapowa korekta lakieru została zakończona, wraz z właścicielem podjeliśmy decyzję, że zabezpieczeniem lakieru będzie

Powłoka Ochronna na Lakier - Max Protect UNC-R  


Po co powłoka? Chroni ona nasz lakier przed zewnętrznymi, szkodliwymi czynnikami, sprawia, że lakier zdecydowanie mniej się brudzi. A gdy się już ubrudzi, dużo łatwiej go umyć. Chroni ona różnież przed niszczącycm działaniem ptasich odchodów, soli drogowej oraz innej chemi która może znaleźć się na lakierze. W umiarkowanym stopniu chroni również przed rysami.
Dodatkowo podbija wygląd samochodu. Właścicielowi zależało na wyciągnięciu głebi i ziarna metalicznego lakieru, stąd decyzja o zastosowaniu właśnie tej powłoki. Co ciekawe, wg wielu opinii powłoka ta przyciemnia lakier. Wg własciciela, w tym przypadku auto zrobiło się nieco jaśniejsze. Może to być wypadkowa wszystkich zabiegów które zostały przeprowadzone.

Po zakończeniu prac odświeżyliśmy również wnętrze tego klasyka, przez wiele lat wielu mechaników którzy przy nim pracowali skutecznie zaznaczyli we wnętrzu swoją obecność.

Finalnie, Mercedes po korekcie lakieru i zabezpieczeniu powłoką ochronną prezentuje się jak niżej.

Mercedes W123
Mercedes W123 wnętrze


Jeśli interesuje Cię korekta i polerowanie lakieru oraz powłoki ochronne na Twój samochód skontaktuj się z nami!